Baby Shower Nedir? Baby Shower Partisi Nasıl Yapılır?– Daha Doğru Adımlar

Baby Shower Nedir? Baby Shower Partisi Nasıl Yapılır?

Baby-Shower-Nedir

Amerika’dan son zamanlarda ithal edilen ve anneler tarafından da çok kısa sürede benimsenen Baby Shower partileri oldukça moda. Peki nedir bu “Baby Shower”?

Annenin hamileliğinin son zamanlarına doğru hazırlanan bir bebeğe hazırlık partisi. Genelde bu partileri annelere çok yakın arkadaşları ya da aile üyeleri düzenler. Bu partilerde amaç ailenin ihtiyaçları doğrultusunda listede eksik olan bebek için gerekli malzemelerin arkadaşlar tarafından alınmasıdır. Ve bu güzel organizasyonlar çok keyifli oyun, aktivite ve eğlencelerle daha renkli hale getirilebilir.

Baby Shower partileri nasıl hazırlanır:

Organizasyonu kim yapacaksa, yakın bir arkadaş ya da aile üyesi anne adayına Baby Shower partisini yapmak istediğini bildirmesi gerekir.

Parti organizasyonunu nerede yapacağınıza karar vermeniz bu işin 2. en önemli aşaması. Ya bir organizasyon firması ile anlaşacaksınız, ya da kendiniz bu işi evde yada dışarıda herhangi bir cafe/restaurant da hazırlayacaksınız. Hangi yolu seçerseniz seçin güzel bir tema belirlemeyi unutmayın.

Davetli listesini anne adayı ile birlikte hazırlayıp, davetiyeleri hazırlayabilirsiniz.

Anne adayının bebeği ve kendisi için ihtiyaç listesini beraber belirleyip; ister bu işi yapan bir mağaza ile bu liste paylaşılabilir ya da istenirse organizasyonu yapacak kişi tarafından bu iş yönetilebilir.

Partiniz için bir tema belirlediğinizi düşünürsek, menüyü ve pastayı da bu temaya uygun hazırlayabilir ya da yaratıcılığınıza güveniyorsanız, farklı özgün menüler hazırlayabilirsiniz.

Baby Shower katılan dostlarınıza, günün anısına küçük hediyelikler hazırlayabilirsiniz.

E tabii Baby Shower’in güzeller güzeli annesi de kıyafet seçimi, saç makyaj olayını önceden planlarsa bu güne hazırsınız demektir.

Bu güzel partiye en güzel şekilde hazırlandık. Peki bu partide tam anlamıyla neler oluyor dersiniz? Muhabbet, sohbet, eski anılar, paylaşılan deneyimler… Tabii ki çılgınca eğlence 🙂
Hamilelikte çılgınca eğlence de nasıl olur demeyin. Farklı, değişik oyunlarla çocukluğunuza dönüp çok keyifli vakit geçirebilirsiniz…

Oyun için bir fikir de bizden olsun:

Davetlilerle Bebek Bezi Bağlamaca: Evinizde yer alan herhangi bir oyuncak bebek ile Molfix Bebek Bezi bağlama yarışı düzenleyebilirsiniz. En kısa sürede bezi bağlayan yarışmanın galibi olur ve bu günün anısına komik küçük hediyeler hazırlanıp, kazanan yarışmacıya hediye edilir.

Etiketler:


Satın AlBebeğin Doğum Tarihi


Molfix Yol Arkadaşım Destek HattıMolfix Yol Arkadaşım Destek Hattı